Čo do kelu je míting dizajn?!

 Kategória Blog

Pozrite sa okolo seba. Takmer všetko okolo nás je dizajnované. Dizajnovaný je mobil, tablet, monitor, na ktorý práve pozeráte. Dizajnovaná je stolička, kopírka, šálka na kávu, rám, topánky. Dizajnované sú celé miestnosti, poschodia, budovy, dokonca celé štvrte. Dizajnované sú nielen hmatateľné veci, ale aj služby ako helpdesk, zákaznícka podpora, servírovanie kávy, uvítanie zákazníka.

Nie je zvláštne, že to, čo robíme pravidelne a často dizajnované nie je? Hovorím o mítingoch, o pracovných poradách, o workshopoch, tréningoch, seminároch a o konferenciách. Tie ostávajú bez strategického plánovania, ako by boli od macochy.

 

Míting minulosti

Stretneme sa. Na stretnutie príde nejaký počet ľudí. Niektorí zaangažovaný viac, iní menej. Míting má nejaký priebeh, vyhradený čas a toho, kto to celé riadi. Používame rečníkov, panelové diskusie a konferenčné mobilné aplikácie. Ale ruku na srdce…funguje to dobre?

 

Míting dizajn

Míting dizajn nie je nič viac než štruktúrovaný proces na dosiahnutie lepšieho výsledku z vášho mítingu. Úlohou je dostať z daného stretnutia viac, ako ste boli doteraz zvyknutí. Ale nejde len o biznisové výsledky. Rovnako dôležité je do mítingu vtiahnuť všetkých účastníkov, míting pretkať interaktivitou a interakciou. Zistiť očakávania účastníkov a naplniť ich. Míting dizajn je mix psychológie a umenia. Pozor fotka!

miting-dizajn

 

Míting dizajnér je kuchár

Kladiete si otázku, kto do čerta je ten míting dizajnér? Florista? Interiérový architekt? Alebo dekoratér?

Míting dizajnér je ako šéfkuchár s Michelinovou hviezdou, ktorý má hlboké vedomosti o potravinách, dochucovadlách aj o správnych nástrojoch, ktoré v kuchyni používa. Pozná svojich hostí, ich chute a očakávania a preto vie aké jedlo pripraví a akým spôsobom ho uvarí. Dôverne pozná celý priebeh varenia – vie ako a s čím začať, čo bude pokračovať a ako jedlo dovariť. Je oboznámený s receptom a preto pozná presnú kombináciu potravín a ich správne dávkovanie.

Šéfkuchár ovláda varenie. Míting dizajnér vie ako fungujú mítingy. Chytili ste sa?

 

Mapa a možnosti

Predstavte si dve lode, ktoré v rovnakom čase vyplávajú z toho istého francúzskeho prístavu. Ich cieľom je New York. K dispozícii majú rovnakú posádku, rovnaké vybavenie, obe lode sú identické. Rozdiel je len v tom, že jedna loď má mapu a tá druhá mapu nemá. Ktorá loď sa dostane do New Yorku skôr?

Ak organizujete poradu, konferenciu, alebo workshop, vašou mapou je míting dizajn.

 


 

Aj vy by ste chceli plánovať efektívnejšie stretnutia? Ozvite sa.

PÁČIL SA VÁM TENTO ČLÁNOK?

Zadajte váš email a raz mesačne vám budeme zasielať to najzaujímavejšie zo sveta eventov a live komunikácie.
Mohlo by Vás zaujímať

Napísať komentár

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

meeting design